Ismerje meg a női táskák történelmét!

Korábban szinte csak funkciója volt, napjainkban egyre inkább az öltözködés, és a személyiség kifejezésnek egyik fontos eszköze.
Minden nő hord táskát. A táskák ma már annyira az életünk részévé váltak, hogy fel se tűnnek. Teljesen természetessé vált a nők és a férfiak oldalán is a táska látványa.
Minden a 18. században kezdődött
Az 1700-as évek előtt is találkozhattunk táskaszerű próbálkozásokkal, de azokat még nagy jóindulattal sem nevezhetjük a mai táskák őseinek. Leginkább azért nem, mert sokszor inkább dobozra hasonlítottak. A XVII. században ugyan megjelentek az erszények a nemeseknél, de a táskához, és főleg a válltáskához kevés közük volt.
Egészen az 1790-es évekig kellett várni, amikor hol máshol, mint a divat fővárosában, Párizsban a hölgyek egyre gyakrabban kezdték a kezükben hordani őket. Ezeket már nyugodtan nevezhetjük a kézitáskák elődeinek, amelyet retikül néven emlegettek. Ezekben már elfért a rúzs, a púder és a parfüm is.
A 19. században beépült a hétköznapokba, az 1860-as években megjelentek az utazásokhoz, alkalmakhoz, vacsorákhoz passzoló táskák, amelyek az előfutáraitól eltérően nem csak sokkal mutatósabb, de praktikusabb is volt a fakkos, rekeszes elrendezésének hála. A férfiak nagyjából itt veszíthették el a fonalat, hogy mi minden is lapulhat egy női táskában.
A titokra azóta sem derült fény. (De igen ha elolvassák erről szóló írásunkat.)
Ebben az évszázadban élt az a Susan Brownell Anthony, aki nem csak az egyenjogúsági harcnak, a nők szavazati jogosultságának volt a szószólója, hanem a táskák nagy szerelmesének is tartották. Számára a szabadság, a hatalom szimbólumát jelentette, ahová férfi maximum engedéllyel nyerhet bebocsájtást. Ő maga az 1872-es elnökválasztáson egy gyönyörű krokodilbőrből készült barna táskát viselt.
A 20. században a divat is felfedezte magának a táskákat
Az első világháború után érezni lehetett, hogy a nők igénye rohamosan nő az egyre „nőcisebb” megjelenés iránt, de a második világháborúban feledésbe merült ennek az igénynek a kielégítése. A világ legkisebb problémája volt az, hogy a táskakészítésre felhasznált nemes anyagok mennyisége megcsappant és ez rányomta a bélyegét a piacra. A finom szövetek, bőrök, szőrök helyére a műanyag és a fa lépett be.
A végleges áttörést az 1950-es évek hozták el, amikor a nagy divatházak, mint a Chanel, a Dior, a Louis Vuitton, a Hermés és később például a Gucci is felkarolták a nőkben megjelenő vágyat, hogy birtokoljanak olyat, ami az ő személyiségüket igazán tükrözi, kifejezi.
Innentől számítjuk azt a korszakot, amikor a táskák praktikussága mellett egyre inkább a stílus, az önkifejezés került az előtérbe.
Ma már évente, szezonálisan változik az aktuális trend
A modern nő létezni sem tud táska nélkül. Figyelje csak meg, hogy mennyire elképesztően változatos táskák jönnek majd önnel szembe. A divatházak, táskákat gyártók folyamatosan figyelik a divatot, sőt a jelentősebbek maguk alakítják azt. Ezért a színes, kirívó nőcis daraboktól kezdve az üzleti, elegáns példányokig bárki megtalálja azt, amelyik a legjobban passzol a személyiségéhez.
Fontos megjegyezni, hogy ma a nők az élet színpadán számos különféle helyzetben találhatják magukat, és van ahol egy már-már kislányos, színekben pompázó válltáskával, van ahol egy szolid, tiszteletet parancsoló modellel érzik jól magukat a legjobban. Ezért ma már nagyon gyakran 8-10 táska is lapul a gardróbban.
Úgy érzi, hogy az ön táskafelhozatala némi ráncfelvarrásra szorul?
Akkor bátran nézzen körül a kínálatunkban, ahol a Gabol divatmárka színe-javát gyűjtöttük össze. Merjen ön is sokarcú lenni, és ehhez a megfelelő táskákat kiválasztani.